Andrea Cremerová - Smečka

25. března 2011 v 21:20 | Yuki |  Fantasy
Nová kniha Smečka od autorky Andrey Cremerové. Původní název: Nightshade. U nás vychází 1. dubna 2011.
Jedná se o první díl z plánované triologie.


Oficiální Anotace

Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka, je rozená bojovnice, navíc vůdkyně smečky Nightshadeů. Většinu života tráví v lidském těle, ale stačí jen nepatrný impulz, drobné ohrožení, a promění se ve vlčici. Brzy se však ukáže, že se nemusí ve smrtelném nebezpečí ocitnout zrovna ona nebo její blízcí, aby se její vlčí instinkty probudily.

Když při hlídkování v horách narazí na Shaye, lidského mladíka, jehož na životě ohrožuje medvěd grizzly, nezaváhá a zachrání ho. Ve chvíli, kdy se zadívá do jeho očí a ucítí jeho vůni, která jí připomíná jaro, začne pochybovat o věcech, o nichž nikdy nepochybovala. O svém postavení a předem daném osudu, který ji předurčuje stát se družkou přitažlivého vůdce smečky Baneů. Existuje nějaká možnost, že by se všemu mohla vyhnout? Pokud se nechá vést srdcem, riskuje, že přijde o všechno - včetně svého života. Stojí zakázaná láska za takovou oběť? A co když pravidla, na nichž smečky Ochránců a Strážci, jejich vládcové, tak lpí, nemají zajistit všem lidem na světě bezpečí, jak si až dosud myslela, ale jen je kontrolovat? Smečkou započíná třídílná akční a zároveň romantická fantasy série...


Calla se setkává s neznámým turistou v lese a zachrání mu život. Toto setkání ji ovlivní, i když neví proč. Calla je už od dětství předurčena k vůdcovství, a spolu s tím k partnerství s Renem. Strážci (vůdci Ochránců) se do jejich vztahu pletou a vytvářejí na Callu nátlak, což jí samozřejmě leze na nervy.
Ačkoliv Cal s Renem vychází dobře, přestože jej nemiluje, je se svatbou smířená a snaží se, aby jejich vztah a nová smečka fungovali. Do školy však přichází nový student, Shay. Calla ho na první pohled rozpozná, je to turista, kterému zachránila život v lese. Shay se kolem Cally začíná motat, navíc Strážci (Callininy "nadřízení") nařídí Cal, aby se mu věnovala a pomohla mu zvyknout si v nové škole.
Shay ukáže Cal knihu, která je pro Cal zakázanou, a společně se rozhodnou ji přeložit a zjistit, proč Strážci tuto knihu zakázali. Čím více spolu tráví času, tím víc je to k sobě táhne, ale Cal je předurčená pro Rena.
Jak se ukáže, tak Ren je do Cally zamilovaný a snaží se, aby jim to fungovalo. Nová smečka se pospolu také docela sžila, vzniklo i několik nových vztahů, samozřejmě zakázaných, dokud je nepovolí jejich Strážce.
A jak se svatba Cal s Renem blíží, zjišťuje Shay s Callou, že Shay patří do jejich světa, a že je dokonce velice významnou postavou jejich budoucnosti, neví ale proč. Cal se nakonec rozhodne, že si vezme Rena a stráví s ním celý život, tak jak bylo předurčeno. Nikdy ale není nic tak jak by mělo být, a na její lásku k Shayovi nejde jen tak zapomenout…
Cala je mladá dívka, která právě končí střední školu a navenek působí téměř jako normální dívka. Ve skutečnosti je ale Ochránce. To znamená, že ochraňuje Strážce, mocné kouzelníky, a za odměnu se může kdykoliv chce proměnit ve vlka. Musí ale dodržovat přísnou hierarchii a poslušnost vůči Strážcům a nemá tak téměř žádnou svobodu. V tomto světě však žije odjakživa, tak proč by jí to mělo vadit?

Kniha se mi četla velice dobře. Jako velký fanda fantasy jsem se s tématem lidí přeměňujících se ve vlky sžila hodně rychle. Kniha je zajímavá, má spád a rychle se zorientujete v neznámém světě. Jediná věc, jež mi vadila, je otevřený konec.
Pro mě pozitivní vec je i přebal knihy, který zůstal originální. Je velice pěkný a není jako většina přeložených knih, které mají nezajímavý, narychlo vytvořený přebal.

Další věc, na kterou bych chtěla upozornit, jsou úvody jednotlivých kapitol. Jsou originální a velice zajímavé, víc ale neprozradím, abyste se mohli sami přesvědčit.
Smečku doporučuji všem, speciálně však milovníkům fantasy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama