Patricia Briggs - Měsíční píseň

3. března 2011 v 23:24 | Yuki |  Fantasy
Měsíční píseň - anotace
Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě - Mercy Thompsonovou.
Mercy Thompsonová má za souseda vlkodlaka. V autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi. Její bývalý šéf je gnón. Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu.
Vychutnejte si pořádný nářez, který na vás v knize čeká. Není radno si zahrávat s vůdcem vlkodlačí smečky.

Tato kniha je první ze serie o Mercedes Thompson, automechaničce, která je zároveň kožoměnec. V této knize to znamená, že má Mercy možnost se ze svojí vůle měnit v kojota. Děj se odehrává převážně v městečku Tri cities někde nejspíš v Americe. Mercy vede vlastní autodílnu, bydlí v karavanu a jako souseda má vlkodlaka Adama, alfu místní smečky.
Mercy byla vychovaná smečkou vlkodlaků, brzy od nich ale odešla a vydala se na samostatnou životní dráhu.

Příběh začíná v okamžiku, kdy k Mercy do dílny přichází mladý vlkodlak v hrozném stavu. V krátké době vyplyne na povrch, že byl proměněn násilím a že na něm experimentovali zlí lidé a vlkodlaci. Testovali ho na nějrůznější léčiva a drogy. Mercy zabije vlkodlaka, který chce chlapci ublížit a Maca se ujímá Adam.
Druhý den ráno je Adamův dům přepaden. Mac ja zabit a s ním i část Adamovi smečky. Adamovu dceru Jesse útočníci odvezou, a protože Mercy neví, jak Adamovi pomoc, odveze ho ke své rodné smečce a k Marocovi.
Težce zraněný Adam se zde vyléčí a mhou se tedy všichni včetně Samuela (Marokova syna) vrátit do Tri Cities. Ihned po návratu do města začínají pátrat po Jesse a začíná tak velice komplikovaný příběh plný vlkodlaků, kožoměnce, fae a několika zmínek o upírech. Ukazuje intriky jakých jsou schopní jak vlkodlaci, tak i lidé. Ale jak to přesně dopadlo, to si musíte přečíst sami :-)

Měsíční píseň je další z mých oblíbených knih. Je to vlastně první díl celé serie (v současnosti se připravuje vydání 4. dílu). Mám ráda příběhy o vlkodlacích a tady je jich hodně, a co víc, jsou tady jako hodné, nadpřirozené a nebezpečné bytosti, což se mi líbí. Navíc Patricia Briggs píše lehkým, čtivým stylem a tak četba této knihy je otázkou hodin :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama